BARDZO DOBRE STARTY NEPTUNÓW PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI 15 I 16-LATKÓW

Po udanych występach podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie, pływacy Klubu Sportowego Neptun Świdnica z powodzeniem walczyli w rozgrywanych w ubiegłym tygodniu najważniejszych imprezach skierowanych do 15-latków i 16-latków. Ci pierwsi rywalizowali w Oświęcimiu, drudzy w stolicy kraju – Warszawie.

 

W Oświęcimiu wystartowała trójka naszych 15-latków: Kamila Świdnicka, Martyna Kuśnierz i Wiktor Kowalik. Świdniczanie pokazali się z dobrej strony, bijąc własne rekordy życiowe. Kamila Świdnicka popłynęła do tego w finale B na 200 metrów stylem dowolnym oraz 400 metrów stylem dowolnym. W tym samym czasie w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich. Kinga Kamieniarz awansowała do finału A, a następnie została szóstą zawodniczką kraju na 200 metrów stylem klasycznym. Do tego walczyła w finałach B na 50 i 100 metrów stylem klasycznym. Maja Lęga popłynęła z kolei w finałach B na 400 metrów stylem dowolnym i 800 metrów stylem dowolnym.

 

Od lewej: Kamila Świdnicka (finalistka), Wiktor Kowalik, Martyna Kuśnierz (15lat)

Maja Lęga (16lat) finalistka                                                                      Kinga Kamieniarz (16lat) finalistka A

Więcej:

Neptuny znów w finałach