Pływanie – rozwój fizyczny i umysłowy.

  • by

Pływanie – rozwój fizyczny i umysłowy.

Chcielibyśmy Wam przybliżyć zalety popularnej dyscypliny sportowej jaką jest pływanie.

To sport, który oferuje nieporównywalnie wiele korzyści.

Dzieci korzystające regularnie z zajęć na basenie mają większą koordynację ruchową, rzadziej łapią różnego rodzaju infekcje, są aktywniejsze.

Osoby uprawiające sport (również pływanie) są bardziej zdyscyplinowane,  bardziej samodzielne, silniejsze i jak już wcześniej wspomnieliśmy mniej chorują.

Regularne uprawianie pływania, w szczególności dla dzieci i młodzieży, ma bardzo istotne znaczenie w kształtowaniu sylwetki. Równomierny rozwój większości partii mięśniowych pozwala dziecku utrzymać prawidłową postawę. Rzadko która dyscyplina sportowa tak proporcjonalnie rozwija mięśnie i nie obciąża stawów, a przede wszystkim kręgosłupa.

W okresie niełatwej pracy jaką jest nauka i godzin spędzonych w pozycji siedzącej sprawia, iż nasz kręgosłup powoli odmawia nam posłuszeństwa. Mięśnie, które go podtrzymują zaczynają wiotczeć. Warto zatem je wzmocnić i cieszyć się z prawidłowego funkcjonowania naszego całego organizmu.

Kolejna istotna zaleta pływania to oddychanie. Odpowiednia umiejętność oddychania w czasie pływania ma bardzo duże znaczenie. Podczas treningu pływackiego Twój organizm jest równomiernie dotleniany, a serce pracuje miarowo. Lepiej dotleniony mózg to lepsze efekty w przyswajaniu wiedzy.

Należy nadmienić, że nasi zawodnicy nie tylko mają treningi w wodzie. W programie szkoleń mamy również tzw. trening suchy ma lądzie.

Jeżeli chcesz poznać więcej zalet pływania, przyjdź do naszego Klubu Pływackiego “Neptun” w Świdnicy na pierwszą darmową lekcję.

Przedzwoń i umów się na spotkanie 🙂

Zapraszamy dzieci i młodzież bez względu na umiejętności pływackie.

Nasi trenerzy to wykwalifikowana kadra, a zawodnicy to wspaniałe koleżanki i koledzy.

Jeżeli pływanie pomimo wielu korzyści jakie Ci oferuje nie do końca jest Twoją ulubioną dyscypliną sportową uprawiaj jakąkolwiek inną! Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, później będzie łatwiej 🙂

ksneptun-swidnica.pl

facebook.com/plywajazneptunem

 

Zdobywając wiedzę w szkole pamiętaj aby zainwestować też w swoje zdrowie!

Uwaga!

Pływanie może uzależniać i być przyczyną wielu … pozytywnych zmian w Twoim życiu. Decyzję podejmujesz z korzyścią dla siebie.